polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Sobota - 29 stycznia 2022 Franciszka, Konstancji, Salomei     "Człowiek stosując przemoc jest większym niewolnikiem od tego, który cierpi z jej powodu" - Lew Tołstoj  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-12-03 Aplikacja ochrony rodzicielskiej mOchrona

Już jest dostępna darmowa aplikacja ochrony rodzicielskiej – mOchrona, która daje rodzicom dostęp do informacji o aktywności dziecka na jego smartfonie, tablecie czy komputerze.


MOchrona to nowa bezpłatna aplikacja, która działa poprzez sparowanie sprzętów rodzica i dziecka. Narzędzie blokuje strony i aplikacje zawierające treści nielegalne oraz szkodliwe dla dzieci i młodzieży, czyli te przedstawiające przemoc czy agresję.„Oddajemy w Państwa ręce nowe narzędzie, stworzone w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa dzieci w internecie, wszędzie tam, gdzie z niego korzystają, od najmłodszych lat” – powiedział Maciej Dudkiewicz, dyrektor ds. Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w NASK.Aplikacja jest prosta w obsłudze. Konto rodzica jest zabezpieczone kodem PIN. Może on wybrać kategorie stron internetowych i aplikacji, do których dziecko nie powinno mieć dostępu. Jeśli dziecko chce skorzystać z treści, na które nie otrzymało zgody, może wysłać do rodzica prośbę o jej udzielenie. Ten może ją zaakceptować lub odrzucić.


Dzięki raportom opiekun dowie się, ile czasu dziecko przeznacza na gry czy media społecznościowe. Aplikacja mOchrona powstała w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP