polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Sobota - 29 stycznia 2022 Franciszka, Konstancji, Salomei     "Człowiek stosując przemoc jest większym niewolnikiem od tego, który cierpi z jej powodu" - Lew Tołstoj  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-12-02 Sytuacja polskiego handlu w świetle zaostrzonych restrykcji

Bardziej restrykcyjne limity osób niezaszczepionych obowiązują od dziś m.in. w handlu. Nowe przepisy weszły w życie w ramach pakietu alertowego obostrzeń w związku z nowym wariantem koronawirusa SARS-CoV-2.


W placówkach handlowych, siłowniach, muzeach czy targach obowiązuje teraz limit jedna osoba na 15 m kw.


Przewodniczący handlowej „Solidarności”, Alfred Bujara, podkreślił, że nowe obostrzenia w żaden sposób nie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pracowników.– Pracownicy handlu nie wiążą żadnych nadziei na poprawę bezpieczeństwa. W większości sklepów limity to fikcja. Limity nie były przestrzegane. Tak zachowywała się większość sklepów i sieci. Nikt nie dba o pracowników handlu, którzy byli i są narażeni na utratę zdrowia i życia. Przez sklepy przechodzi tysiące osób, które nie zwracają uwagi na to, aby wejść w maseczce. Jak im się zwraca uwagę, to zachowują się agresywnie – mówił Alfred Bujara.Ograniczenia wprowadzono również m.in. w kościołach, gastronomi, hotelach, i obiektach sportowych. Limit obłożenia został zmniejszony do 50 proc. Nie dotyczy to jednak osób zaszczepionych.


Mniej osób będzie mogło również uczestniczyć w zgromadzeniach i uroczystościach. Nowy limit to 100 osób. Nowe obostrzenia mają obowiązywać do 17 grudnia bieżącego roku.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP