polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Sobota - 23 pazdziernika 2021 Edwarda, Marleny, Seweryna     "Nie trzeba kłaniać się okolicznościom a Prawdom kazać, by za drzwiami stały" - Cyprian Kamil Norwid  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-09-25 ZUS przestrzega przed podejrzanymi telefonami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega seniorów przed podejrzanymi telefonami ws. czternastej emerytury.


Ma to związek z informacją, że do jednej z osób zadzwoniła oszustka, która podszywała się pod pracownika ZUS. Oferowała ona pomoc przy wypełnieniu wniosku o tzw. czternastkę i próbowała nakłonić emerytkę do podania danych osobowych.


Rzecznik kujawsko-pomorskiego ZUS, Krystyna Michałek, przypomina, że czternaste emerytury Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci z urzędu. Nie trzeba w tej sprawie składać żadnych wniosków.– Chciałabym przestrzec, że pracownicy ZUS nie dzwonią w sprawie czternastej emerytury i nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku. „Czternastkę” ZUS wypłaci z urzędu wraz z listopadowym świadczeniem. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości, co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub centrum obsługi telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 – zwróciła uwagę Krystyna Michałek.Osoby starsze są szczególnie narażone na próby oszustwa. O każdej niepokojącej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić policję, aby uchronić przed oszustem innych ludzi.


RIRM


Żródło: radiomaryja.pl,

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP