polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Sobota - 25 wrzesnia 2021 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-08-01 Uwaga na niebezpieczne pamiątki z wakacji

Uważajmy na pamiątki z wakacji. Prawo celne jest bardzo surowe. Czego nie kupować i nie wwozić do Polski, żeby nie narazić się na kłopoty?


Przy kontroli celnej obowiązują przepisy kraju, do którego wjeżdżamy. Dla własnego dobra powinniśmy się w nich orientować. Jakie przedmioty przywozimy ze sobą, a nie powinniśmy tego robić?– Często ze sobą z wakacji przywożą fragmenty raf koralowych, muszle ślimaków czy innych stworzeń morskich – tłumaczył rachmistrz Tomasz Cyraniak z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.Do Polski nie powinniśmy  wwozić też wyrobów ze skóry krokodyla, węża, zebry, żółwi czy antylopy, z kości słoni, nosorożców czy hipopotamów. Jakie konsekwencje grożą nam za zakup któryś z wymienionych pamiątek?– Musimy pamiętać, że jeżeli będziemy podróżować z przedmiotami, z którymi nie powinniśmy przekraczać granicy, bądź mamy ich zbyt dużo, to na pewno dotkliwością będzie to, że je utracimy – mówiła Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.Dodatkowo grozi nam grzywna, a nawet areszt. Do Unii Europejskiej, a tym samym do Polski, nie można przywozić też między innymi wyrobów mięsnych czy produktów mleczarskich i spożywczych takich jak na przykład: makarony, pieczywo cukiernicze czy warzywa. Obostrzenia dotyczą też alkoholu i papierosów.– W ruchu lotniczym pasażer może przewieźć ze sobą 200 sztuk papierosów, czyli 10 opakowań zawierających 20 sztuk papierosów – wyjaśnił Tomasz Cyraniak.Przed wyjazdem za granicę warto wejść na stronę internetową Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 31 lipca 2021

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP