polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Sobota - 25 wrzesnia 2021 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-08-01 Resort edukacji szykuje się na powrót dzieci do szkół

Od września dzieci wrócą do nauczania stacjonarnego w szkołach. Resort edukacji i nauki przeznaczy 100 milionów złotych na środki dezynfekujące, by zapewnić uczniom bezpieczeństwo. W szkołach ruszy kampania edukacyjna na temat szczepień.


Wakacje trwają w najlepsze, uczniowie wypoczywają i korzystają z uroków lata. Jednocześnie trwa dyskusja, czy 1 września dzieci wrócą do szkół. Przeszkodą może być pandemia koronawirusa. Posłowie Lewicy oczekują od rządu konkretnych informacji na temat nauczania stacjonarnego.– Udzielenie takiej informacji przez MEiN jest ważnym krokiem w kierunku motywowania uczniów, rodziców i nauczycieli do poddawania się szczepieniom. Żądamy jako klub Lewicy natychmiastowego jej udzielenia – wskazuje pos. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.Ministerstwo Edukacji i Nauki odpowiadając na wątpliwości Lewicy, przedstawia plany bezpiecznego powrotu dzieci do szkół. W tym celu resort kupi środki bezpieczeństwa za co najmniej 100 mln zł.– W ramach tego praktycznie wszystkie szkoły, placówki, przedszkola, które zgłoszą zapotrzebowanie, otrzymają tzw. stacje dezynfekujące z funkcją do mierzenia temperatury oraz środki ochrony osobistej – mówi wiceminister edukacji i nauki, Marzena Machałek.Do szkół trafi ponadto 100 tys. bezdotykowych termometrów oraz tzw. pakiety edukacyjne.– Planem podstawowym jest normalne, stacjonarne prowadzenie zajęć. Działania, które podejmujemy, mają charakter prewencyjny, przygotowujący nas na czwartą falę pandemii koronawirusa. Podejmowanie działania mają tylko i wyłącznie zagwarantować nam normalne funkcjonowanie szkoły – podkreśla wiceminister Tomasz Rzymkowski.W kampanię edukacyjną w szkołach włącza się również kancelaria premiera. Kampania ma zachęcać do szczepień przeciw COVID-19 – akcentuje Michał Dworczyk.– Chodzi nie tylko o lekcje, na których będzie przekazywana rzetelna informacja, ale także o webinaria dla rodziców, osób dorosłych, na których będzie można spodziewać się właśnie rzetelnej informacji – podsumowuje Michał Dworczyk.Do tej pory przeciw COVID-19 zaszczepiło się około 20 proc. młodzieży w wieku 12-18 lat. Dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło także 70 proc. ogółu nauczycieli.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 30 lipca 2021

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP