polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Sobota - 25 wrzesnia 2021 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-07-31 Branża hotelarska liczy straty po lockdownie

Branża hotelarska wciąż liczy straty. Tylko w samym maju br. straciła 750 mln zł. Kolejnym problemem jest brak ludzi do pracy.


Hotelarstwo to jedna z branży, która najbardziej dotkliwie odczuła skutki pandemii.– Hotele, które obsługują gości biznesowych, nie mają jeszcze w pełni możliwości, żeby organizować duże spotkania. Branża wystawienniczo-targowa jest w tej chwili jeszcze zatrzymana – mówił Ireneusz Węgłowski, prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.Tylko w maju branża hotelowa straciła 750 mln zł. Hotelarze spodziewają się, że przez okres wakacji branża „złapie trochę oddechu”.– Część gości skorzysta z możliwości spędzenia czasu w hotelach pobytowych. Trzymamy kciuki, żeby hotele mogły skorzystać w miesiącach powakacyjnych na imprezach, które dostarczają tzw. popyt biznesowy – zaznaczył Ireneusz Węgłowski.Tym bardziej że – jak podkreślają – nie ma dzisiaj racjonalnych przesłanek, aby ograniczenia działalności w branży hotelarskiej były nadal stosowane.– Hotelarze wielokrotnie dali dowód tego, że są odpowiedzialni i przygotowani, żeby kwaterować i obsługiwać gości  biznesowych oraz turystycznie odwiedzających hotele. Mieliśmy szereg inspekcji sanitarnych, zdaliśmy egzamin oraz mamy procedury. Jesteśmy już po ubiegłorocznych wakacjach, kiedy hotele pokazały, że potrafią pracować z tymi obostrzeniami i ograniczeniami – ocenił prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.Kolejny problem, z którym borykają się hotele, to brak ludzi do pracy. Wielu kelnerów i kucharzy odeszło z branży, obawiając się kolejnych lockdownów i zwolnień. Hotelarze podkreślają, że skutki kryzysu będą odczuwalne jeszcze długo. Odbicia można się spodziewać dopiero ok. 2023 roku.


TV Trwam News


Żródło: radiomaryja.pl, 30 lipca 2021

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP