polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Sobota - 25 wrzesnia 2021 Aureli, Kamila, Kleofasa     "Miłość jest niepojęta dla tych, których jej nie dzielą" autor nieznany  
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-07-31 [TYLKO U NAS] Mł. kpt. G. Trzeciak o wakacyjnym odpoczynku nad wodą: Należy pamiętać o tym, że woda jest potencjalnym zagrożeniem, bo nie stanowi środowiska, w którym żyjemy na co dzień

Upały, które nam towarzyszą, są zachętą i pokusą do tego, aby się schłodzić i wejść do wody. Należy pamiętać o tym, iż woda także jest potencjalnym zagrożeniem, bo to nie środowisko, w którym na co dzień żyjemy. To środowisko, w którym możemy chwile pobyć i się nim podelektować, ale musimy pamiętać o tym, aby z kąpieli korzystać w wyznaczonych miejscach, które są kontrolowane przez odpowiednie służby ratownicze – powiedział mł. kpt. Grzegorz Trzeciak z zespołu prasowego Państwowej Straży Pożarnej w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.


Trwają wakacje, które są czasem odpoczynku. Wiele osób decyduje się na odpoczynek na łonie natury. Mł. kpt. Grzegorz Trzeciak zwrócił uwagę na konieczność zachowania bezpieczeństwa podczas odpoczynku w lesie.– Na całe szczęście w tym roku Lasy Państwowe nie wprowadziły zakazu wstępu do lasów. Obserwujemy to, co się dzieje wokół nas i jak spoglądamy w niebo, to za słońcem często pojawiają się ciemne chmury. Wilgotność ściółki w lesie nie przekracza norm, więc Lasy Państwowe nie musiały wprowadzać ograniczeń wstępu do lasów, ale mimo to trzeba pamiętać o tym, że jeżeli pojawi się pomysł rozpalenia ogniska w lesie, to czegoś takiego kategorycznie nie możemy robić – mówił gość Radia Maryja.Wiele osób decyduje się także na odpoczynek nad wodą.– Upały, które nam towarzyszą, są zachętą i pokusą do tego, aby się schłodzić i wejść do wody. Należy pamiętać o tym, iż woda także jest potencjalnym zagrożeniem, bo to nie środowisko, w którym na co dzień żyjemy. To środowisko, w którym możemy chwile pobyć i się nim podelektować, ale musimy pamiętać o tym, aby z kąpieli korzystać w wyznaczonych miejscach, które są kontrolowane przez odpowiednie służby ratownicze. Nie należy kąpać się w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Nie można zbyt gwałtownie wchodzić do wody, należy unikać kontaktu z alkoholem i innymi używkami, bo zwiększają one ryzyko utonięcia – powiedział strażak.


– Nie należy skakać do nieznanej płytkiej wody. Musimy stosować się do poleceń ratowników, a jeśli korzystamy z łódek czy kajaków, to bezwzględnie powinien się na nas znaleźć kapok – dodał.Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem mł. kpt. Grzegorza Trzeciaka można odsłuchać [tutaj].


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl, 29 lipca 2021

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP